Sterilizasyon Makineleri

Milim Dental Hospital, hastalarına gereken hijyeni sağlamak ve güvenli bir şekilde tedavilerini yapabilmek için çeşitli ve ileri seviye sterilizasyon cihazları kullanmaktadır.

Ön Vakumlu Otoklav Ünitesi

Otoklav cihazı tedaviler sırasında kullanılan aletleri ve ekipmanı buhar kullanarak sterilize eden bir cihazdır. Bu işlem tüm bakteri, mantar ve virüslerin inaktive edilmesi demektir. Euronda’nın otoklav ünitesi, cihazların tamamen güvenilir ve tutarlı bir şekilde sterilize edilmesini sağlayan yeni bir vakumlu teknolojidir.

Klinik el aletleri otoklav ünitesi

Almanya üretimli MELAquick12 ünitesi diş hekimliği el aletleri ve motorların sterilizasyonu için kullanılan özel olarak tasarlanmış bir otoklav ünitesidir.

Bakım Birimleri

Asistina hava tahrikli bakım ünitesi düz ve kontra açılı dental el aletleri, aerator, anguldruva ve kavitron gibi cihazların bakımı için tasarlanmıştır. Asistina cihazlardaki hava kanallarını sprey aracılığıyla temizler, bu sayede işlemlerden arta kalan partikülllerin birikmesini önler. Böylelikle diş hekimliğinde kullanılan aletlerin performansı artar ve ömrü uzatılmış olur.

Tükrük Emici Üniteler

Tükrük emici sistem diş hekimliği uygulamalarında en önemli maddelerinden biridir. Bu sistem hijyen ve enfeksiyona karşı korunma için hayati bir katkı sağlar. Hastanemiz Almanya üretimli (Durr Dental) tükrük emme sistemleri kullanmaktadır. Durr sistemi ağız içindeki salgıları ve katıları aynı anda elimine etmek için tasarlanmış bir güç motorudur. Bu sistem hasta için ek güvenlik sağlamak amacıyla sıvıları ve katıları su olmadan ayırmak için hava akışı ve santrifüj kuvveti kullanır.

Poşetleme Makinesi ve Steril Depolama

Steril depolama hijyen zincirinde önemli bir noktadır. Ekipmanlar otoklavlandıktan sonra, sterilize edilmiş ürünler kontaminasyon ve mikroorganizmalardan korunmak için özel sterilizasyon paketlerinde saklanmalıdır. Hastanemiz aletleri otoklavda sterilize etmeden önce steril depolama paketlerine yerleştirmek içim mühürleyici poşetleme makineleri kullanır. Paketler daha sonra, her hasta için hazırlanmış paketleri içinde ön vakumlu otoklav cihazı tarafından otoklavlanır ve steril edilerek paketlenmiş olarak hazırda bekletilir.