Fatih Sultan Mehmet Blv. No:177, Nilüfer/Bursa

Genel Diş Hekimliği Uygulamaları

BİR MİLİM ÇOK FARK YARATIR

İlk muayene ve planlama başarılı bir tedavinin altın anahtarıdır. Milim Dental Hospital’de tedavi planlaması öncesi ayrıntılı panoramik ve ihtiyaç duyulduğunda tomografik diş filmleri kullanılmaktadır. Radyolojik muayene ile ağız içi muayenesi ayrıntılı bir şekilde yapılmaktadır. Milim Dental Hospital’de ilk muayene için ayrı bir ünite oluşturulmuştur.

Diş Taşı Temizliği ve Parlatma

Diş taşı temizliği diş eti sağlığı için düzenli olarak yaptırılması gereken bir uygulamadır. Yetersiz ağız hijyeni sonucu dişlerin üzerinde diş taşları oluşur. Tartar olarak isimlendirilen bu diş taşlarının oluşumuna en büyük etken bakteri plaklarıdır.

Dişlerin fırçalanması diş bakımı için çok önemlidir. Ancak dişlerin yetersiz fırçalanması sebebiyle yenilen ve içilen besinlerin diş üzerinde kalması sonucu bakteri plağı oluşur. Diş taşları zamanla büyük problemlere de sebep olabilir. Diş eti rahatsızlıkları ve çekilmeleri diş taşlarının sebep olduğu rahatsızlıklar arasındadır. Diş taşları, dişin çürümesine de sebep olabilir. Bu sebeple diş taşı temizliği tedavisi önemlidir. Milim Dental Hospital’de diş taşı temizliği ultrasonik ve küret gibi özellikli el aletleriyle diş dokusuna zarar vermeden uygulanmaktadır.

Diş Dolguları

Temel olarak iki tip dolgu vardır. Geleneksel gümüş amalgam dolgular ve beyaz renkli kompozit dolgular. Milim Dental Hospital gümüş renkli amalgam dolguları kullanmamaktadır. Uygun durumlarda gümüş renkli amalgam dolguların beyaz renkli kompozit dolgularla değişimi sıklıkla yapılmaktadır.

Artıları ve Eksileri ile Amalgam Kompozit Dolgular

Dişteki çürük tabakası uzaklaştırıldıktan sonra oluşan çürük kavitesi iki tip dolgu materyali ile doldurulabilir.

  1. Geleneksel gümüş amalgam dolgular
  2. Kompozit dolgular

Neden Kompozit Dolgu Malzemesi Tercih Edilmelidir?

İletişim

Değerlerimizin ışığında, kendi alanında uzman diş hekimlerimizle birlikte size yardımcı olabileceğimiz konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.    İletişim