Fatih Sultan Mehmet Blv. No:177, Nilüfer/Bursa
Milim Teknolojisi
BİR MİLİM ÇOK FARK YARATIR

Milim Teknolojisi

MİLİM DENTAL

Milim Dental Hospital’de kullanılan bütün tedavi yöntem ve teknolojiler dünyaca kabul gören kuruluşlar tarafından onaylanmıştır.

Milim Dental Hospital, bir merkez tarama ve tedavi konsültasyon sistemi şeklinde çalışarak, bireyin diş hekimliği çalışmalarının her bir aşamasına, uzmanlık alanlarındaki diş hekimleri ve uzmanlar tarafından yönlendirme yaparak tedavileri tamamlar. Bu işlemler, Milim Dental Hospital’deki tüm hastalarımızın uygun ve deneyimli diş tedavisi ve diş bakımı hizmeti almasını sağlar.

Görüntüleme Makineleri

Doğru ve başarılı bir diş tedavisi yapabilmek için teşhiş çok önemli bir kriterdir. Milim Dental Hospital’deki tüm kliniklerimiz tam bir teşhis için panoramik röntgen ve intra-oral (ağız içi) röntgen makineleri ile tam donanımlıdır.

Intra – Oral (Ağız içi) Röntgen Makineleri

Milim Dental Hospital, Fransa üretimli Acteon grubunun Sopix adlı ağız içi röntgen cihazlarını kullanır. Ağız içi röntgen makineleri hekimlerimiz hastalarına doğru teşhisler koyabilmeleri için daha hassas, hızlı ve basit küçük slayt x-ışınları sağlar.

Panoramik Röntgen Makinesi

Milim Dental Hospital’de en son geliştirilen Planmeca ürünü olan ProOne dijital panoramik röntgen cihazı kullanılmaktadır. ProOne cihazı üstün görüntü kalitesi ve çeşitli açılarla görüntüleme olanağı sunar. ProOne, radyografik bilgilerin vertikal segmentasyonu ve maksimizasyonu için çoklu yayın taramaları kullanan özel bir transtomography programına sahiptir. ProOne dijital röntgen cihazı, görüntülerin dijital segmentasyonuna göre, bireylerde %80’e varan radyasyon maruziyetini azaltmayı başardı. Milim Dental Hospital’de gelmişmiş x-ışını cihazları, diagnostik üniteler ve diğer modern ekipmanlar daha hassas ve kapsamlı bir oral muayene ve tedavi planlaması için kullanılmaktadır.

3Shape

Klasik yöntemde uygulanan ölçü sistemini (kaşık ve silikon) ortadan kaldırarak, siz hastalarımıza rahatlığın yanında daha verimli, daha kesin sonuçlar verir. Hızlı ve kolay 3D renkli ölçü alma yöntemi ile doğru diş rengi alma özelliği sunar. Bir intra-oral kamera ve ağız içi tarama ile daha hassas ve öngörülebilir tedavi planlanarak, maksimum estetik sonuçlar almanızı sağlar.

I TERO

Gelişmiş gö­rüntüleme teknolojisi, optik ve lazer tarama teknikle­rini kullanarak tam ağız içi taramaları 60 saniye kadar kısa bir sürede tamamlayan iTero ağız içi tarayıcısı en doğru sonuçları renkli olarak sunuyor. Elde edilen di­jital veriler güvenli bir şekilde bulutta saklanabiliyor ve böylece Align Technology, geleneksel ortodontik ve restoratif diş hekimliği uygulanmalarını bir adım daha ileriye taşıyor. iTero sayesinde aynı zamanda daha tedaviye başlamadan tedavi sonunu görebilmeye olanak sağlıyor.

Sterilizasyon Makineleri

Milim Dental Hospital, hastalarına gereken hijyeni sağlamak ve güvenli bir şekilde tedavilerini yapabilmek için çeşitli ve ileri seviye sterilizasyon cihazları kullanmaktadır.

Tükrük Emici Üniteler

Tükrük emici sistem diş hekimliği uygulamalarında en önemli cihazlardan biridir. Bu sistem hijyen ve enfeksiyona karşı korunma için hayati bir katkı sağlar. Milim Dental Hospital olarak Almanya üretimli Durr Dental tükürük emme sistemlerini kullanmaktayız. Durr sistemi, ağız içindeki salgıları ve katıları aynı anda elimine etmek için tasarlanmış bir güç motorudur. Bu sistem hasta için ek güvenlik sağlamak amacıyla sıvıları ve katıları su olmadan ayırmak için hava akışı ve santrifüj kuvveti kullanır.

Poşetleme Makinesi ve Steril Depolama

Steril depolama hijyen zincirinde önemli bir noktadır. Ekipmanlar otoklavlandıktan sonra, sterilize edilmiş ürünler kontaminasyon ve mikroorganizmalardan korunmak için özel sterilizasyon paketlerinde saklanmalıdır. Hastanemiz aletleri otoklavda sterilize etmeden önce steril depolama paketlerine yerleştirmek içim mühürleyici poşetleme makineleri kullanır. Paketler daha sonra, her hasta için hazırlanmış paketleri içinde ön vakumlu otoklav cihazı tarafından otoklavlanır ve steril edilerek paketlenmiş olarak hazırda bekletilir.

Bakım Birimleri

Asistina hava tahrikli bakım ünitesi; düz ve kontra açılı dental el aletleri, aerator, anguldruva ve kavitron gibi cihazların bakımı için tasarlanmıştır. Asistina cihazlardaki hava kanallarını sprey aracılığıyla temizler, bu sayede işlemlerden arta kalan partikülllerin birikmesini önler. Böylelikle diş hekimliğinde kullanılan aletlerin performansı artar ve ömrü uzatılmış olur.

Klinik El Aletleri Otoklav Ünitesi

Almanya üretimli MELAquick12 ünitesi diş hekimliğinde kullanılan el aletlerinin ve motorların sterilizasyonu için kullanılan, özel olarak bu alan için tasarlanmış, bir otoklav ünitesidir.

Diğer Cihazlar

Fizyodispenser

İmplantoloji uygulamaları sırasında fizyodispenser kullanılması büyük önem taşımaktadır. Çene kemiğinde implant için açılması gereken yuva Fizyodispenser yardımı ile hazırlanır.

Elektro Cerrahi Cihazı

Elektrocerrahi üniteler (ESU) dokuyu kesmek ve pıhtılaşmaya neden olarak kanamayı kontrol etmek için yüksek frekanslı bir elektrik akımı kullanır. Yüksek yoğunluklu akıma karşı doku direnci, doku yıkımına neden olan bir ısıtma etkisine neden olur. Elektrik akımı kablolar ve elektrotlar aracılığıyla iletilir ve alınır. Elektrotlar bir el aleti anahtarı veya bir ayak pedalı ile etkinleştirilebilir.

Root Apex Locator – VDW Gold Reciproc Endomotor (Kök Ucu Tespit Cihazı)

VDW Gold Reciproc cihazı kanal preparasyonu sırasında kanalın temizlenmesi için kullanılan dönme hızı, kanal uzunluğu ve torkların ayarlanabildiği bir cihazdır. Endomotorun Apex Locator ile kombine çalışan tork kontrol sistemi tedaviyi yapan hekime daha güvenli ve daha doğru bir tedavi imkânı sağlar. Başarılı bir kanal tedavisi (endodonti tedavisi), çalışma uzunluğunun doğru ölçümüne bağlıdır. Doğru bir ‘kök kanallarının şekillendirmesi işlemi’, çalışma uzunluğunun doğru hesaplanması ile mümkündür.

İletişim

Değerlerimizin ışığında, kendi alanında uzman diş hekimlerimizle birlikte size yardımcı olabileceğimiz konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.    İletişim